Животаєв Володимир Михайлович

Животаєв Володимир Михайлович

1925, Чернігівщина – 2005, Житомир

     Володимир Михайлович – лікар-винахідник, кандидат медичних наук. Він серед перших в області одержав почесне звання Заслуженого лікаря. Поряд з практикою, Володимир Михайлович займався науковою та винахідницькою діяльністю. Коло його пошукової роботи було досить широке: від детального вивчення причин нагноєння післяопераційних ран до захворювань, що передаються статевим шляхом.

     Володимир Михайлович розробив методику резекції сечового міхура при раку з використанням власного ж винаходу, дякуючи чому вдалося повністю уникнути рецидивів цієї хвороби.

     Він уперше в Радянському Союзі застосував біологічні шви під час пластичних операцій на чоловічих статевих органах при аномаліях їх розвитку. Це людина, яка неодноразово вносила інновації у вітчизняну медицину, такі, як: пристрій для видалення згустків крові з сечового міхура при його гемотампонаді; вперше визначив роль інтерорецепторів сечового міхура у жінок; запропонував простий і оригінальний метод сфінктерометрії. Досвід багаторічної роботи він опублікував у своїй книзі “Некоторые вопросы практической урологии”.

     Володимир Михайлович завжди перебував на вістрі подій, в авангарді наукового та практичного життя галузі. Він зразу відгукнувся на нове віяння – сімейну медицину, випустивши в світ “Пособие по урологии для семейных врачей”. Не байдужий він був і до долі молодих науковців, тому на допомогу колегам народжуються методичні поради “Как подготовить научную статью”.

     Підсумком його наукової роботи є чотири монографії, 60 опублікованих праць і  понад 20 раціоналізаторських пропозицій.