ПАРАМОНОВ ЗІНОВІЙ МИХАЙЛОВИЧ – ВІДОМИЙ ХІРУРГ ТА ОРГАНІЗАТОР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЖИТОМИРЩИНИ ( ДО 70-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ )

УДК  016 : 614  Парамонов

 

ПАРАМОНОВ ЗІНОВІЙ МИХАЙЛОВИЧ –

ВІДОМИЙ ХІРУРГ ТА ОРГАНІЗАТОР ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ЖИТОМИРЩИНИ

 

( ДО 70-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ )

 

Біобібліографічний  покажчик

 

 

 

                                              Редактор:  І.П. Смалюх, заступник  директора ОНМБ

                                                

                                              Укладач:  Т.В. Домс, бібліограф ОНМБ

 

                                              Комп’ютерний  набір:  Т.В. Домс, бібліограф ОНМБ

 

                                              Відповідальна  за випуск:  А.В. Осика, директор ОНМБ

                                                                                            Житомирської  обласної ради

 

Від  укладача

 

       Біобібліографічний покажчик «Парамонов Зіновій Михайлович – відомий хірург та організатор охорони здоров’я Житомирщини» (До 70-річчя від дня народження) є продовженням серії видань «Славні імена охорони здоров’я Житомирщини», які були започатковані у 2004 році Житомирською обласною науковою медичною бібліотекою.

       Починається покажчик розділом «Життєвий і професійний шлях З.М. Парамонова», який коротко висвітлює його біографічні дані та основні етапи наукової і практичної діяльності.

       Другий розділ представляє результати наукової діяльності – наукові праці, надруковані у різних типах фахових видань.

Наступний розділ містить відомості про премії та нагороди З.М. Парамонова.

       У четвертому розділі зібрані  літературні джерела про З.М. Парамонова.

       Наукові праці розташовані в алфавіті авторів і назв.

       При підготовці  бібліографії  використані документальні фонди обласної наукової медичної бібліотеки Житомирської обласної ради, Інтернет-джерела.

      Покажчик не претендує на вичерпне відображення документів. Дякуємо за зауваження і пропозиції щодо структури і наповнення покажчика від користувачів на адресу ОНМБ:

вул. Пушкінська, 62

м. Житомир, 10002

Тел. 43-05-04

 

 

ЖИТТЄВИЙ І ПРОФЕСІЙНИЙ ШЛЯХ З.М. ПАРАМОНОВА

 І я бачив – нема для людини кращого,

                                                                 як ділам своїми радіти, бо це доля її ! 

 

                                                                                                                   Старий Заповіт

                                                                                                                                (Екл. 3. 22)                                            

       Ось уже 45 років наша поліська земля, за висловом З.М. Парамонова, стала для нього рідною. Зіновій Михайлович має заслужений авторитет серед медичних працівників та населення області.

     Народився Зіновій Михайлович 2 жовтня 1947 року в м. Івано-Франківську в робітничій сім’ї. Його батько - Михайло Васильович працював водієм, мати - Стефанія Павлівна - швачкою. Тож із дитячих років добре знав, почім шматок хліба.

      Коли розпочалася війна, Михайла Васильовича забрали на фронт. В одному з боїв він був поранений. Рани давалися потім взнаки: він нерідко хворів і лежав у лікарні. Хворого батька часто провідував маленький син, якого не лякала, а, навпаки, притягувала до себе лікарня. Мабуть, завдяки цьому, досить ранньому, знайомству з людьми в білих халатах він і вирішив стати медичним працівником. Кажуть - професія то є доля...

     З.М. Парамонов завжди мріяв мати мужню, суто чоловічу професію, в школі завжди був лідером, захоплювався спортом. Та сімейні обставини (невеликий бюджет) примусив у 16 років піти працювати препаратором у морг медінституту й перейти до вечірньої школи.

     Закінчивши школу із срібною медаллю, вступив до Івано-Франківського медінституту з першого заходу. Навчання хлопець поєднував з роботою. Працював (увечері, вночі) спочатку на хлібокомбінаті вантажником, а потім медбратом у військовій частині.

     Після закінчення інституту була лише одна проблема – вакантне місце хірурга в будь-якій області, бо ніким іншим себе не бачив. Знав: професія ця складна, але дуже потрібна людям. І йому поталанило, тому що на розподілі був присутній головний лікар Житомирського онкодиспансеру М.В. Дикий. Саме він звернув увагу на здібного молодого спеціаліста і запросив його на роботу до Житомира.

     У 1972 році Зіновій Михайлович переїхав до Житомира, де й розпочав свою трудову діяльність в обласному онкодиспансері. Часто пригадує чудовий серпневий день, коли він з дружиною Ніною – вона також лікар – з одним чемоданчиком приїхали до Житомира. Оселилися в кімнатці при онкодиспансері й тривалий час жили там. Потрапили в чудовий колектив – високопрофесійний, з атмосферою доброзичливості до молодих спеціалістів.

      Хірургічне відділення онкодиспансеру, відкрите у 1964 році, поступово стало базою для підготовки інтернів за спеціальністю «Онкохірургія» та підвищення кваліфікації лікарів-онкологів і хірургів Житомирської області, а також центром впровадження нових методик хірургічного лікування онкохворих.

     Зіновій Михайлович був інтерном по онкохірургії у онкохірурга обласного онкодиспансеру, заслуженого лікаря України Віктора Івановича Степаненка, який протягом 30 років завідував хірургічним відділенням № 1 обласного онкодиспансеру та 39 років працював у цьому закладі. В.І. Степаненко відразу відзначив  працьовитість З.М. Парамонова, намагання освоїти все якнайшвидше. За три роки, працюючи з ранку до вечора, Зіновій Михайлович освоїв всі види оперативних втручань.

       В обласному онкологічному диспансері здібності хірурга Парамонова знайшли широке застосування. Молодий хірург завжди із завзяттям брався за будь-яку роботу і першим відгукувався при потребі негайно вирушати на термінову допомогу санавіацією до найвіддаленіших населених пунктів області.

     З вдячністю й шаною згадує колег, з якими розпочав трудовий шлях (було три хірурги-онкологи на область). Це – заслужений лікар України, перший учитель із онкохірургії В.І. Степаненко, онкохірург А.І. Косенко, анестезіолог Л.Й. Капустян, родина лікарів Бердичевських, які з відкритим серцем прийняли З.М. Парамонова в свою сім’ю медиків. Саме завдяки цьому колективу вдалося Зіновію Михайловичу стати спеціалістом вищої категорії.

    Ще з тих часів, коли З.М. Парамонов працював в онкодиспансері, колеги відмічали його великі організаторські здібності. Недарма ж він чимало років був головою профспілкового комітету.

     Зіновій Михайлович був першим ендоскопістом області. Ним були запроваджені ендоскопічні методи діагностики й хірургічного втручання, нові радикальні операції на стравоході, шлунку й прямій кишці, які до цього в області не проводилися.

      Хірургічне відділення облонкодиспансеру поступово розширювалось з 30 до 100 ліжок, а в 1984 році було вже створено 2 хірургічні відділення – на 60 та 40 ліжок відповідно. Першим завідувачем хірургічного відділення № 2 з 1984  по 1988 роки був З.М. Парамонов.

      За час хірургічної практики провів понад 10 тисяч операцій. Він вміє розмовляти з хворими, швидко знаходить з ними контакт. Після таких співбесід хворий цілком довіряє йому і впернений у благополучному результаті операції, йде до операційної заспокоєний.

      Понад 25 років свого життя віддав Зіновій Михайлович лікуванню онкохворих. Вправні руки хірурга повернули до життя чимало людей. Слава чудового хірурга за ним зберігається й понині.

     Хірургічна служба Житомирської області завжди була лідером в Україні.

     З 1986 року З.М. Парамонов - головний хірург області. Робота головного хірурга – цілодобова, без вихідних і свят. Бо ж відповідав не лише за себе, а за сотні хірургів.

      Коли грянула Чорнобильська катастрофа, З.М. Парамонов разом із головним лікарем онкодиспансеру М.М. Юхимовичем та головним терапевтом області В.І. Мальцевим із перших днів аварії днювали й ночували у селах Народицького району, які підлягали відселенню, надавали допомогу. І потім постійно бував у забруднених регіонах у відрядженнях, вивчаючи обстановку, стан захворюваності, організовуючи оздоровлення. Тож, Чорнобиль – то і його власний біль.

      З 1991 року З.М. Парамонов - начальник управління охорони здоров’я. Кожен керівник, яку б галузь він не очолював, має бути не лише професіоналом на своїй ділянці, а й обов’язково певною мірою економістом, фінансистом і, звичайно ж, добрим господарником – вважає З.М. Парамонов. Він, як начальник управління, постійно вникав у суто господарчі та комунальні справи.

      Чимало зроблено за роки його керівництва УОЗ. Це сприяння в придбанні сучасного обладнання, в упровадженні нових методик і технологій, створених в Обласному медико-консультативному діагностичному центрі та Обласній клінічній лікарні ім. О.Ф. Гербачевського, це і створення "з нуля" автотранспортного підприємства управління охорони здоров'я.

      Довго виношував ідею оздоровлення дорослих та дітей, які постраждали від аварії на ЧАЕС. Із ініціативою створення здравниці під егідою охорони здоров’я звернувся в облдержадміністрацію та обласну раду. І його підтримали повністю. Ось так поступово один за одним з’явилися санаторії “Лісовий берег» на Богунії та «Полісся» в Житомирі, «Лісова казка» в Коростишівському районі, здравниця в Кам’яному Броді Баранівського району та славнозвісна в Денишах. Спеціалісти, які приїздили сюди з МОЗ України, дали цим оздоровчим закладам високу оцінку як за лікувальною базою, так і за комфортними умовами відпочинку в них.

      Завдяки активній участі З.М. Парамонова стали до ладу Лугинська районна лікарня, обласний центр крові, відкрили двері найсучасніші відділення: реабілітаційне - в обласній дитячій лікарні, інфекційне - в Житомирській ЦРЛ, з’явилася відмінна пологова служба в центральній міській лікарні № 2 м. Житомира тощо.

       Житомирська область є кращою у вирішенні багатьох проблем охорони здоров’я. Саме тут однією з перших за ініціативи Зіновія Михайловича було створено благодійну організацію "Лікарняна каса Житомирської області" як етап переходу до страхової медицини. Організація лікарняної каси вимагала неабияких зусиль, але справа була варта затраченої праці. Сьогодні створено незалежний контролюючий орган — це група незалежних експертів, які слідкують за лікувальним процесом. Серед всіх лікарняних кас із областей досвід житомирян визнано МОЗ України передовим.  

      Зіновій Михайлович – справжній генератор ідей, він інтуїтивно відчуває все нове й уміє це запровадити серед перших в Україні. Саме він – ініціатор створення великих спеціалізованих центрів, придбання новітньої апаратури, застосування найсучасніших методів лікування. 

      – Я побачив роботу опікового центру на Кубі, країні з високорозвиненою медициною, – розповідав Зіновій Михайлович. – Приїхавши до Києва, одразу відкрив такий в обласній лікарні. У Сполучених Штатах Америки ознайомився з відділенням реанімації та інтенсивної терапії. Було прийнято рішення закрити в тій самій лікарні відділення гастроентерології, де хворі лежали по місяцю з гастритом, і на його базі відкрити відділення інтенсивної терапії на 30 ліжок, де були б запроваджені найсучасніші методи лікування. Кожен хворий після операції знаходиться в окремому боксі, увечері він уже сідає, на другий день за допомогою персоналу стає на ноги. Таким чином, час на одужання суттєво скорочується.

       Зіновій Михайлович – людина прогресивна і оперативна. Якщо побачив щось розумне і раціональне за кордоном, можна сподіватися на швидке впровадження методу чи підходу в одному з обласних медичних закладів. На одній з нарад УОЗ було поставлено завдання — жоден житель Житомирщини не повинен ходити по клініках столиці чи інших міст, витрачати гроші й час на діагностику й лікування. Усі технології сучасної медицини мають бути впроваджені в області, аби кожен хворий мав змогу отримувати медичну допомогу на місці. Сьогодні до Києва їдуть лише одиниці пацієнтів за власним бажанням.

       У Житомирській області було впроваджено амбулаторно-оперативне лікування дітей. Тоді це була перша і єдина в Україні область, де в дитячій хірургії проводили ендоскопічні втручання. У Житомирі була проведена конференція з міжнародною участю, на яку з’їхалися дитячі хірурги з усієї України. Відкрито відділення неонатологічної реанімації, що допомогло значно знизити показники смертності немовлят.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зліва направо : голова облдержадміністрації А.С. Малиновський, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації З.М. Парамонов, міністр охорони здоров’я Ю.П. Спіженко, головний лікар обласної лікарні М.М. Євтух

      З ініціативи Зіновія Михайловича був створений відділ по забезпеченню ліками. Завдяки цьому була розв’язана проблема постачання необхідних медикаментів у лікувальні заклади.

      Житомирська бласть перейшла на роботу за лікарським формуляром, за яким працюють медичні заклади всіх розвинених країн світу.

       Фундаментом страхової медицини є сімейна медицина, яка в Україні зовсім не розвинена. В Житомирі була відкрита поліклініка сімейного лікаря.

      Не так часто в одній особі може поєднуватися висока професійна майстерність і організаторські здібності. Йому притаманний постійний творчий пошук.

     В  своєму  активі має багато  наукових  праць. Узагальнення   великого   практичного  досвіду  та  даних  досліджень  стали  підгрунтям   для   захисту  у  1999 році дисертації  на тему: «Наукове обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» на  здобуття  вченого  ступеня  кандидата  медичних  наук.

       З.М. Парамонов – людина далекоглядна. Він вміє охопити проблему в цілому і знайти конкретні підходи до її вирішення. Це завдяки йому наша облась посідає достойне місце в Україні по забезпеченню провідних медичних закладів сучасним устаткуванням по впровадженню передових технологій. Саме з його ініціативи в 1992 році в області була розпочата реорганізація галузі охорони здоров’я. Життя підтвердило, що обраний шлях був правильним, а це, насамперед, удосконалення структури щодо надання первинної медико-санітарної допомоги та створення спеціалізованих центрів на базі обласних лікарняних закладів.

       Зіновій Михайлович – один із тих керівників, який вміє розумно відстоювати інтереси галузі, концентрувати зусилля на вирішенні найважливіших проблем. Характерним для нього є вміння працювати з кадрами, він створив гарну управлінську команду.

Завідувач УОЗ ЖОДА  М. Парамонов (другий справа)  та головний лікар ЖОКЛ М.І. Борщівський (у центрі) зустрічають голову Верховної Ради України В.М. Литвина (зліва), 2004 рік

       З.М. Парамонов – творча  особистість. Він постійно займається  вдосконаленням фахової майстерності, вивчає досвід вітчизняних і  зарубіжних  колег,  впроваджує  нові методики. Він був депутатом Житомирської обласної ради, завжди знаходить час для участі у діяльності громадських  організацій.      

      З 2006 р.  Зіновій Михайлович – головний державний санітарний лікар залізничного транспорту України.

      У 2008 р. був призначений головним лікарем Бердичівської районної державної санітарно-епідеміологічної служби.

      Зараз З.М. Парамонов працює директором Житомирського обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров’я України. Посада  вимагає надзвичайно багато часу, сил та витривалості, але він з професійним розумінням суті своєї справи продовжує плідно працювати.

       З.М. Парамонов має не лише професійний талант, не тільки великі організаторські здібності, а й людяність, надзвичайну доброту, приязнь й щедрість. Він простий і доступний. Тому має так багато друзів у різних галузях господарства, тому так тягнуться до нього люди.

      Праця З.М. Парамонова була відзначена високими нагородами. Він - відмінник охорони здоров’я, має високу відзнаку Президента нашої країни.  

       У 1990 р. отримав звання заслуженого лікаря України.

       За великий особистий вклад у розвиток охорони здоров’я й високий професіоналізм  у  1995 році нагороджений орденом "За заслуги" ІІІ ступеня; у 1998 році – орденом "За заслуги" ІІ ступеня. У 1996 році стаав лауреатом проемії ім. О.Ф.Гербачевського.

Голова адміністрації Президента України В.М. Литвин (зліва) нагороджує орденом «За заслуги» ІІ ступеня начальника управління охорони здоров’я З.М. Парамонова

      Обидві доньки Зіновія Михайловича також обрали собі найгуманнішу з професій - професію лікаря.

      45 років він служить медицині, людям. Його життя – мов на долоні для всіх. І ніколи не вчинив такого, про що б потім пожалкував, за що хтось осудив його. З.М. Парамонов - людина активна, працьовита. Він має сучасний погляд на життя, відстоюючи інтереси медицини рідного краю.

 

БІБЛІОГРАФІЯ НАУКОВИХ ПРАЦЬ З.М. ПАРАМОНОВА

 

МОНОГРАФІЇ, МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ,ІНФОРМАЙЦІЙНІ ЛИСТИ

 

      Використання продуктів, виготовлених на основі сої в дієтетиці здорових та хворих дітей / Т.К. Набухотний, В.Й. Шатило, З.М. Парамонов, В.П. Павлюк, В.Л. Семоковський / МОЗ України. - Київ, 1994. – 3 с. / Інформ. лист/.

       Досвід обласного управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації по організації та здійсненню науково-інформаційного та інформаційного забезпечення лікарів первинної медико-санітарної допомоги : Метод. рекомендації / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов, В.Д. Парій. – К., 2001. – 9 с.

      Історія розвитку охорони здоров'я на Житомирщині : Монографія / З.М. Парамонов, В.К. Головаков, В.Д. Парій, В.Й. Шатило, В.І. Хренов. - Житомир : Полісся, 2004. - 480 c. : іл.

      Лікарський формуляр / 3.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.С. Дідик та ін. - Жито­мир. - 2000. - 108 с. – (Проект «Раціональний фармацевтичний менеджмент»).

     Лікарський формуляр / З.М. Парамонов, В.К. Головаков, В.Й. Шатило та ін. – 2-ге вид., доп. – Житомир, 2003. – 146 с.

     Медико-социальные последствия ядерных катастроф (Семипалатинск – Алтай, Южный Урал, полигон «Новая Земля», Чернобыль) / Н.В. Васильев, В.И. Мальцев, В.Н. Коваленко, В.М. Шубик, В.Ф. Москаленко, Ю.Л. Воменский, Т.И. Коляда, В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов. – К.: Здоровье, 1999. – 296с.

     Мето­дичні рекомендації з питань епідеміологічного нагляду та профілактики внутрішньолікарняних інфекцій / 3.М. Парамонов, В.Й. Шатило, О.С. Волков та ін. – Житомир, 2001. - 33 с.

     Парамонов З. М. Наукове обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.02.03 / З.М. Парамонов; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. - 21 c. 

     Парамонов З.М. Наукове обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи: Дис... канд. мед. наук: 14.02.03 / З.М. Парамонов; Національний медичний ун-т ім. О.О.Богомольця. - К., 1999. – 171с. 

     Парамонов З.М. Сімейна медицина: досвід, проблеми, перспективи / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов; За ред. В.М. Пономаренка.– Житомир : Обласний  лікувально-профілакичний. центр "Здоров'я", 2003. - 133 c.

      Парій В.Д. Деякі питання організації роботи фельдшерсько-акушерських пунктів в умовах нового господарського механізму / В.Д. Парій, З.М. Парамонов; МОЗ України. – К., 1991. – 2с. / Інформ. лист/.

      Пономаренко В.М. Організація та управління системою охорони здоров'я, її правове і фінансове забезпечення на сучасному етапі реформування галузі / В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов, В.Й. Шатило. – Житомир, 1999. – 108 с.

     Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров'я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування Житомирської обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського / З.М. Парамонов, М.І. Борщівський, В.Д. Парій, В.Й. Шатило. - Житомир, 1995. – 188 с.

      Роль та місце діагностичних центрів в системі охорони здоров'я України на сучасному етапі : Матеріали Всеукр. наради-семінару / Ред. кол.: З.М. Парамонов, Н.Г. Гойда, А.Р. Уваренко, В.Й. Шатило, В.Д. Парій. – Житомир, 2001. –167 с.

 

НАУКОВІ  ПРАЦІ  У  ЗБІРК АХ  СТАТЕЙ

ТА  ФАХОВИХ  ПЕРІОДИЧНИХ  ВИДАННЯХ

     Введение лекарственного формуляра в здравоохранение Житомирской области / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.В. Олейник, К.В. Рудой, М.В. Семенченко, О.  Дужей // VII Российский национальный конгресс "Человек и лекарство": Тезисы докладов, 10-14 апреля 2000 г., Москва. – М., 2000. – С. 456.

     Вплив активності внутрішнього опромінення на стан гіпофізарно-тиреоїдної системи у дітей та підлітків, які мешкають на забруднених територіях Житомирської області / Т .К. Набухотний, В.М. Пономаренко, В.Й. Шатило, З.М. Парамонов, В.П. Павлюк, О.С. Петренко, Н.І. Горобець, І.М. Киричук // Чорнобиль і здоров'я : Тези доп. наук.-практ. конф. – К., 1994. – С. 43.

     Вплив внутрішнього опромінення радіоцезієм на показники периферичної крові дітей і підлітків, які мешкають в забруднених районах Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.М. Дудник, В.Н. Горобець, О.С. Петренко, В.П. Павлюк // Чорнобиль і здоров'я: Тези доп. наук.-практ. конф. – К., 1994. – С. 51.

     Вплив малих доз радіації на фізичний розвиток дітей, які проживають на забруднених радіонуклідами територіях (Огляд літератури) / Н.І. Сінчук,  З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.П. Павлюк // Медичні аспекти впливу малих доз радіації на організм дітей : Збірник наук. праць. – Житомир, 1996. – С. 63-67.

      Деякі проблеми стану здоров'я дитячого населення Житомирської області, яке постраждало внаслідок аварії на ЧАЕС / Т.К. Набухотний, З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, О.С. Петренко, І.М. Киричук // Матеріали з'їзду ендокринологів України. – Івано-Франківськ, 1994. – С. 4.

      Досвід впровадження телекомунікаційних технологій в охороні здоров’я Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Д. Парій, Ю.В. Бенедичук, О.А. Красевич // Матеріали ІІ Всеукраїнської конференції «Інформаційні технології в охороні здоров’я та практичній медицині». – К., 2002. – С. 96-98.

     Досвід організації медичного забезпечення населення, яке підпало під вплив радіоактивного опромінення внаслідок аварії на ЧАЕС / Мальцев В.І., Парамонов З.М., Шатило В.Й., Хренов В.І., Якобчук А.В. // Медико-біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи через 15 років : Матеріали наук.-практ. конф. – Житомир, 2001. – С 19-22.

     Досвід організації системи хірургічного оздоровлення населення Житомирської області / В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов, Г.К. Бартош // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 73-74.

      З досвіду економічного управління діяльністю фельдшерсько-акушерських пунктів Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Д. Парій, В.А. Станіславчук, І.І. Вексей // Лікарська справа. – 1993. - № 1. – С. 115-117.

      Захворюваність злоякісними пухлинами в Житомирській області за період 1984-1994 рр. / З.М. Парамонов, Б.М. Гуля, В.В. Кравчук, І.З. Іванчук, Л.В. Мельничук // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 63.

      Здоровий спосіб життя – девіз обласного медичного центру / З.М. Парамонов, В.К. Головаков, В.Д. Парій, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Історія розвитку охорони здоров’я на Житомирщині / Під заг. ред. В.Ф. Москаленка. – Житомир, 2004. – С. 159-165.

     Интенсификация работы по оздоровлению диспансерной группы хирургических больных в Житомирской области / В.М. Пономаренко, В.М. Нечипорук, З.М. Парамонов, П.В. Приор // Шестнадцатый съезд хирургов УССР. – Одесса, 1988.

      Інформаційне забезпечення діяльності закладів ПМСД на засадах сімейної медицини як засіб поліпшення управління якістю медичної допомоги населенню / З.М. Парамонов, В.К. Головаков, В.Й. Шатило, В.І. Хренов, Т.С.  Романишина // Сімейна медицина – досягнення і перспективи : матеріали Всеукраїнської наук.-практ. конф. – Київ-Харків, 2002. – С. 31-32.

      Комплексна медико-психологічна реабілітація дітей, потерпілих внаслідок аварії на Чорнобильській атомній електростанції в Житомирській області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, Ю.Я. Галінський, Р.В. Артюх, Л.Г. Кирієнко, С.О. Назаренко, О.В. Мотовиловець, О.К. Толстанов // Вестник физиотерапии и курортологии. – 2001. - № 2. – С. 22.

      Лушкін В.А. Про заходи органів влади і місцевого самоврядування по удосконаленню системи надання медичної допомоги жителям Житомирської області / В.А. Лушкін, А.С. Малиновський, З.М. Парамонов // Медико-біологічні наслідки Чорнобильської катастрофи через 15 років: Матеріали науково-практичної конференції. – Житомир, 2001. – С. 13-19.

     Мальцев В.І. Стан здоров'я населення, яке потерпіло в результаті Чорнобильської катастрофи та міри по здійсненню спеціалізованої медичної допомоги / В.І. Мальцев, В.Й. Шатило, З.М. Парамонов // Тези респ. наук.- практ. конф. – К., 1992. – С. 258.

      Медицина Житомирщини нині - в часи незалежності України // Історія розвитку охорони здоров'я на Житомирщині / З.М. Парамонов, В.К. Головаков, В.Д. Парій, В.Й. Шатило, В.І.  Хренов. - Житомир : Полісся, 2004. - С. 22-33.

      Медичні аспекти тривалої дії малих доз радіації внаслідок Чорнобильської катастрофи / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, О.К. Толстанов, Ю.Я. Галінський, В.В. Данилюк, А.В. Якобчук, О.П. Чабан // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995.  – С.149-152.

     Метод лечения разлитого послеоперационного перитонита / С.А. Шалимов, Ю.З. Лифшиц, В.Б. Чмель, В.Т. Полищук, З.М. Парамонов // Клиническая хирургия. – 1989. - № 4. – С. 44-47.

      Мороз В.М. Актуальні питання сімейної медицини / В.М. Мороз, З.М. Парамонов, В.Й. Шатило // Актуальні питання сімейної медицини: Матеріали ІІ Міжрегіональної наук.-практ. конф. - Житомир: Полісся, 2004. – С. 140.

      Опыт организации массовых эндоскопических исследований диспансерних больных / Ю.П. Спиженко, А.Н. Сорока, З.М. Парамонов, С.И. Куклич, В.П. Евтушенко // Сов. здравоохранение. – 1986. - № 2. – С. 10-12.

      Організаційні аспекти медичного забезпечення населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, М.І. Борщівський, А.В. Якобчук // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 64-65.

       Организация комплексного обследования гастроэнтерологических больных выездными бригадами специалистов / В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов, В.П. Евтушенко, П.В. Приор // Второй съезд гастроэнтерологов УССР. – Днепропетровск, 1989.

     Організація оздоровлення дітей з підвищеним накопиченням в організмі радіонуклідів і різними функціональними порушеннями в умовах центрів радіаційного захисту / В.М. Пономаренко, В.Й. Шатило, З.М. Парамонов, Т.К. Набухотний, О.С. Петренко, О.К. Толстанов, І.М. Киричук, А.В.  Якобчук // Чорнобиль і здоров'я: Тези доп. наук.- практ. конф. – К., 1994. – С. 58.

      Организация работы областной гастрохирургической врачебно-контрольной комиссии / В.М. Пономаренко, В.И. Мальцев, Н.Н. Евтух, С.И. Шевченко, В.П. Евтушенко, З.М. Парамонов, П.В. Приор, А.В. Якобчук // Клиническая хирургия. – 1990. - № 6. – С. 42-43.

      Особливості організації надання термінової консультативної допомоги хворим із шлунково-кишковими кровотечами на забруднених внаслідок аварії на ЧАЕС територіях Житомирщини / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.К. Головаков, Г.К. Бартош, В.Т. Поліщук, В.М. Борщівський, В.З. Свиридюк // Організація та управління системою охорони здоров’я, її правове і фінансове забезпечення на сучасному етапі реформування галузі : Матеріали наук.- практ. конф., м. Житомир, 7-8 жовтня 1999 р. – Житомир, 1999. – С. 53-54.

      Оцінка тенденцій показників здоров'я дитячого населення радіаційно-забруднених зон Житомирської області ( аналітичний огляд літератури) / В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов, А.С. Малиновський, В.Й. Шатило, А.В. Якобчук // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 1999. - № 2. - С. 94-97.

     Парамонов З.М. Деякі уроки перебудови первинної медико-санітарної допомоги на селі / З.М. Парамонов, В.І. Хренов // Охорона здоров`я України. - 2001. - № 1. - С. 8-12.

      Парамонов З.М. Досвід впровадження сімейної медицини в Житомирській області / З.М. Парамонов // Главный врач. -2004. - № 6. - С. 63.

       Парамонов З.М. Досвід економічного господарювання в закладах охорони здоров'я Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 2002. - № 1. - С. 78-80.

       Парамонов З.М. Досвід організації сімейної медицини в Житомирській області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Вибрані матеріали І з’їзду сімейних лікарів України. – Львів, 2001. – С. 56-60.

       Парамонов З.М. Досвід організації сімейної медицини в Житомирській області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Главный врач. – 2002. - № 2. – С. 30.

       Парамонов З.М. Досвід організації стаціонарної медичної допомоги в Житомирській області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило // Актуальні питання сімейної медицини: ІІІ Українська наук.-практ. конф. – Одеса, 2000. – С. 4.

     Парамонов З.М. Досвід реформування первинної ланки охорони здоров’я в Житомирській області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 2000. - № 2. - С. 35-38.

      Парамонов З.М. Досвід та перспективи організації роботи Житомирського обласного медичного консультативно-діагностичного центру / З.М. Парамонов, В.Д. Парій // Охорона здоров’я України. - 2001. - № 3. - С. 13- 17.

      Парамонов З.М. Епідеміологія внутрішнього випромінення у дітей та підлітків, які мешкають на контрольованих територіях, та організація лікувально-профілактичної допомоги / З.М. Парамонов // Медичні аспекти впливу малих доз радіації на організм дітей : Збірник наукових праць. – Житомир, 1996. – 50-62.

     Парамонов З.М. З досвіду економічного управління діяльністю фельдшерсько-акушерських пунктів Житомирської області / З.М. Парамонов, В.А. Станіславчук, І.І. Вексей // Лікарська справа. – 1993. - № 1. – С. 115-117.

      Парамонов З.М. Із досвіду реформування охорони здоров'я Житомирщини / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.О.  Грищук // Медичний вісник України. – 2000.

      Парамонов З.М. Лікарняна каса - крок до загальнообов'язкового медичного страхування / З.М. Парамонов, В.Д. Парій, В.С. Мишківський // Главный врач. - 2003. - № 5. - С. 54-57.

      Парамонов З.М. Лікарняна каса - прообраз добровільного медичного страхування в Україні / З.М. Парамонов, В.Д. Парій // Главный врач. - 2004. - № 4. - С. 35-37.

     Парамонов З.М. Лікарняна каса - прообраз добровільного медичного страхування в Україні / З.М. Парамонов, В.Д. Парій, В.С. Мишківський // Довкілля та здоров’я. - 2004. - № 2. - С. 22-24.

     Парамонов З.М. Морфофункціональний стан щитовидної залози у дітей, що мешкають в умовах підвищеного рівня радіації внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС / З.М. Парамонов // Вопросы экспериментальной и клинической медицины: Сб. статей. - Вып. 2. - Т. 2. – Донецк, 1998. – С. 100-103.

      Парамонов З.М. Наукове обґрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило // VIІІ Конгрес світової федерації Українських лікарських товариств. – К., 2000. – С.48.

     Парамонов З.М. Нові підходи до організації лікувально-діагностичного процесу на базі обласної лікарні / З.М. Парамонов, М.І. Борщівський // Шпитальна хірургія. - 2000. - № 1. - С. 136-138.

      Парамонов З.М. Нові підходи до організації лікувально-діагностичного процесу на сучасному етапі та їх результати на базі обласної лікарні / З.М. Парамонов, М.І. Борщівський // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 2000. - № 4. - С. 79-80.     

      Парамонов З.М. Нові підходи до організації лікувально-діагностичного процесу на сучасному етапі та їх результати на базі обласної лікарні / З.М. Парамонов, М.І. Борщівський // Шпитальна хірургія. - 2001. - № 1. - С. 136-138.

      Парамонов З.М. Обгрунтування комплексу організаційних заходів щодо медичної реабілітації дітей та підлітків, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи / З.М. Парамонов // Український радіологічний журнал. - 1999. - № 2. - С. 157-161.

     Парамонов З.М. Організаційні аспекти медичного забезпечення населення, яке постраждало внаслідок Чорнобильської катастрофи / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, М.І.  Борщівський // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали наук.-практ. конф. присвяченої 100-річчю заснування Житомирської обл. лікарні ім. О.Ф. Гербачевського. – Житомир, 1995. – С. 64-68.

      Парамонов З.М. Організація медичної допомоги жителям Житомирської області та результати реформування галузі / З.М.  Парамонов // Роль та місце діагностичних центрів в системі охорони здоров’я України на сучасному етапі : Матер. Всеукр. наради-семінару. – Житомир, 2001. – С. 18-22.

     Парамонов З.М. Организация реабилитации лиц с повышенным накоплением радионуклидов в организме у лиц, отнесенных к категории групп риска / З.М. Парамонов // Вестник физиотерапии и курортологии. - 1998. - № 2. - С. 48.

      Парамонов З.М. Основні підсумки, досвід і проблеми освоєння моделі нового господарського механізму в закладах охорони здоров’я Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Д. Парій // Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Житомир. – Житомир, 1992. – С. 90-92.

      Парамонов З.М. Основні підсумки, досвід і проблеми освоєння моделі нового господарського механізму в закладах охорони здоров’я області / З.М. Парамонов // Підсумки та проблеми освоєння нового господарського механізму в системі охорони здоров’я України : Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції, м. Житомир. – Житомир, 1992. – С. 88-90.

      Парамонов З.М. Оцінка стану здоров'я населення Житомирської області, що постраждало від аварії на ЧАЕС / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, А.В. Якобчук // ІІ Міжнародна конференція з проблеми сільськогосподарської радіоекології після аварії на ЧАЕС. – Житомир, 1996. – С.180-182.

      Парамонов З.М. Про сімейну медицину та сімейного лікаря / З.М. Парамонов // Нова медицина. – 2002. - № 2. – С. 16.

       Парамонов З.М. Про хід реформування охорони здоров'я Житомирської області / З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І. Хренов // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 2000. - № 1. - С. 37-39.

      Парамонов З.М. Профпатологічна служба в Житомирській області і шляхи її реформування та удосконалення. Досвід роботи обласної профпатологічної ЛКК / З.М. Парамонов, Л.М. Сергієнко // Сучасний стан, організація та перспективи розвитку профпатологічної служби України в нових умовах економічного розвитку з урахуванням змін форм власності : Тези доп. конф. профпатологів України, 4-6 жовтня 1999 р. – К., 1999. – С. 21-22.

       Парамонов З.М. Санітарно-освітня робота серед населення як складова первинної медико-санітарної допомоги сільському населенню / З.М. Парамонов // Охорона здоров’я України. – 2002. - № 3-4. – С. 64-65.

     Парамонов З.М. Стан та основні напрями удосконалення системи охорони здоров’я Житомирської області на сучасному етапі / З.М. Парамонов // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 3-10.

      Парамонов З.М. Стан щитовидної залози у дітей при дії малих доз радіації / З.М. Парамонов // Вісник наукових досліджень. – 1999. - № 2. – С. 65-66.

       Парамонов З.М. Удосконалення організації надання допомоги опіковим хворим в Житомирській області / З.М. Парамонов, М.І. Борщівський, М.А. Нікітенко // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 61-62.

       Пономаренко В.М. Досвід організації системи хірургічного оздоровлення населення Житомирської області / В.М. Пономаренко, З.М. Парамонов, Г.К. Бартош // Проблеми і перспективи розвитку охорони здоров’я в Житомирській області : Матеріали до науково-практичної конференції, присвяченої 100-річчю заснування обласної лікарні ім. О.Ф. Гербачевського (м. Житомир, 14 грудня 1995 р.). – Житомир, 1995. – С. 73-75.

      Применение антибиотиков в амбулаторной практике / В.И. Мальцев, В.З. Свиридюк, И.В. Шамрай, О.П. Шамрай, З.М. Парамонов, В.С. Дидык // Врачебное дело. – 1989. - № 11. – С. 120-121.

      Про заходи органів влади і місцевого самоврядування з удосконалення системи надання медичної допомоги жителям Житомирської області / В.А. Лушкін, А.С. Малиновський, З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.І.  Хренов // Вісник соціальної гігієни та організації охорони здоров'я України. - 2002. - № 1. - С. 67-71. 

      Санітарно-освітня робота серед населення як складова первинної медико-санітарної допомоги сільському населенню  / З.М. Парамонов, В.І. Хренов,   В.Д. Парій, О.В. Васильчук, І.О. Товкач // Охорона здоров'я України. - 2002. - № 3-4. - С. 64-65.

     Состояние здоровья населения, пострадавшего вследствие Чернобыльской катастрофы, и меры по совершенствованию специализированной медицинской помощи / В.И. Мальцев, З.М. Парамонов, В.И. Шатило, В.С. Дидык, В.Д. Парий // Актуальные проблемы ликвидации медицинских последствий аварии на Чернобыльской АЭС: научно-практ. конф., 21-23 апреля 1992 г. – К., 1992. – С. 89-90.

     Спиженко Ю.П. Опыт организации эндоскопического обследования «группы риска» больных с заболеваниями желудка в Житомирской области / Ю.П. Спиженко, Н.М. Юхимович, З.М. Парамонов // VІІ съезд онкологов УССР : Тезисы докладов (Симферополь, 2-4 октября 1985 г.). – К., 1985. – С. 35-37.

     Сравнительная характеристика психосоматического состояния и нейроэндокринных реакций в популяциях, проживающих в зоне Ново-Земельного ядерного полигона и на контролируемых территориях после Чернобыля / Р.В. Платко, З.М. Парамонов, В.С. Дидык, В.И. Шатило // Актуальные вопросы борьбы с инфекционными болезнями : Материалы международной науч. – практ. конф. - Харьков, 2003. – С. 7.

     Стан здоров’я населення, що потерпіло внаслідок Чорнобильської катастрофи і заходи по удосконаленню спеціалізованої медичної допомоги / В.І. Мальцев, З.М. Парамонов, В.Й. Шатило, В.С. Дідик, В.Д. Парій // Актуальні проблеми ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС: Тези доп. республ. наук.- практ. конф. – К., 1992. – С. 89-90.

     Хренов В.І. Інформаційне забезпечення економічної діяльності медичних установ у Житомирській області / В.І. Хренов, З.М. Парамонов, В.К. Головаков // Економічні аспекти в управлінні охорони здоров’я : Матеріали наук.-практ. конференції з міжнародною участю. – Харків, 2004. – С. 103-105.

      Шатило В.Й. Еквівалентна доза опромінення щитовидної залози радіонуклідами йоду-131 дітей та підлітків, які мешкають в зоні тривалої дії малих доз радіації / В.Й. Шатило, З.М. Парамонов, Т.К. Набухотний // Фізична культура, спорт та здоров'я нації. – К., 1994. – С. 300.

 

ПРЕМІЇ ТА НАГОРОДИ

 

       Україна. Президент. Указ. Про відзначення державними нагородами України працівників підприємств, установ і організацій Житомирської області: Нагородити орденом «За заслуги» ІІ ступеня Парамонова Зіновія Михайловича – начальника УОЗ Облдержадміністрації: Указ Президента України від 27 січня 2001 р. // Пульс. – 2001. - № 7. – 15 лютого. – С. 1.

      Україна. Президент. Указ. Про нагородження відзнакою президента України – орденом «За заслуги»: Парамонова Зіновія Михайловича – начальника управління охорони здоров’я Житомирської облдержадміністрації // Ваше здоров’я. – 1997. – 25 червня. – С. 5.

      Україна. Президент. Указ. Указом Президента України нагороджений – орденом «За заслуги» ІІІ ступеня Парамонов З.М. – начальник УОЗ Житомирської обласної державної адміністрації // Пульс. – 1997. - № 25. – 19 червня. – С. 1.

      Житомирською обласною Державною адміністрацією присуджено премію імені О.Ф. Гербачевського: Парамонову Зіновію Михайловичу – начальнику УОЗ; Муравйову Вітольду Петровичу – лікарю-хірургу відділення реанімації обл. лікарні; Могілевській Кларі Олексіївні – лікарю-хірургу ОДЛ; Колесниковій Марії Леонтіївні – лікарю-офтальмологу ОМДЦ; Конещуку Олександру Сергійовичу – гол. державному санітарному лікарю Коростишівського р-ну // Пульс. – 1996. - № 25.

      Проніна Г. Відзнаки – медикам (З.М. Парамонову, М.С. Кардашовій, Р.П. Овсійчук) // Пульс. – 2001. - № 7. – С. 1.

      Товариство Червоного Хреста України. Президія. Про нагородження працівників та активістів Товариства Червоного Хреста України: По Житомирській області: Бойко Д.Т. – головного лікаря Андрушівського ТМО; Богдана О.В. – голову Житомирської обасної організації товариства; Весельського В.Л. – головного лікаря Нов.-Волинського ТМО; Гроголь В.В. – голову Малинської рай. організації товариства; Добровольського В.Я. – м. Малин; Коломійчука С.С. – головного лікаря Народицького ТМО; Кузьменка В.Д. – зав. Житомирським міським відділом охорони здоров’я; Павліковську Л.І. – м. Коростишів; Парамонова З.М. – начальника Житомирського УОЗ: Постанова від 6 травня 1997 р. № 5/5 // Пульс. – 1997. - № 26. – С. 1.

      ЦК профспілки працівників охорони здоров’я. Президія. Про нагородження працівників та активістів профспілки: Нагородити Почесною грамотою: Борщівського М.І. – головного лікаря обласної лікарні; Кузьменка В.Д. – зав. міським відділом охорони здоров’я; Олійник В.В. – заст. головного лікаря обл. лікарні, Парамонова З.М. – начальника УОЗ облдержадміністрації; Петрук С.Г. – заст. головного бухгалтера обкому профспілки робітників охорони здоров’я: Постанова від 23.05.1997 р. № 01-67 // Пульс. – 1997. - № 25. – С. 1.

 

ПРО  ЖИТТЯ  І  ДІЯЛЬНІСТЬ  З.М. ПАРАМОНОВА

 

      Будник Е. Молодь обирає найкращих // Пульс. – 2002. - № 13. – 28 березня. – С. 3.

      Будник Е. З.М. Парамонов за реальне відродження історичних архітектурних пам’яток Житомира //Пульс. – 2002. - №12. – 21 березня. – С.1.

      Будник Е. З.М. Парамонов зробить Житомир містом здоров’я : 6 березня в актовому залі обласної лікарні відбулася зустріч державного секретаря Міністерства охорони здоров’я України С.В. Шевчука з медичною громадськістю міста // Пульс. – 2002. - № 11. – 14 березня. – С. 7.

      Гула Р.М. Він просто лідер. Обласна організація «Жінки за майбутнє» висунула Зіновія Михайловича Парамонова кандидатом в мери Житомира, бо в ньому ми бачимо вмілого організатора, ділову людину, людину слова. Якщо він щось пообіцяє, то завжди доведе справу до завершення // Пульс. – 2002. -  № 13. – 28 березня. – С. 2.

      Даниленко М. Наш город – это огромный живой организм. И он нуждается в серъёзном лечении: о кандидате на пост мэра г. Житомира Зиновии Михайловиче Парамонове // Эхо. – 2002. – 7-13 марта. – С. 3.

      Животаєв В.М. Реформатор в медицині // Пульс. – 2002. – № 11. – 14 березня. – С. 1.

       Зіновій Михайлович Парамонов // Історія розвитку охорони здоров'я на Житомирщині / З. М. Парамонов, В. К. Головаков, В.Д. Парій, В.Й. Шатило, В.І. Хренов. - Житомир, 2004. – С. 446-447.

      Колотвіна Н. Зіновій Михайлович Парамонов – наш кандидат на посаду мера // Пульс. – 2002. - № 8. – 21 лютого. – С. 1.

       Король Т. Працюючи, перемагати // Пульс. – 2002. - № 12. – 21 березня. – С. 1.

       Лопарев Ю. Завдяки йому мої діти не ростуть сиротами // Пульс. – 2002. - № 13. – 28 березня. – С. 2.

       Парамонов Зіновій Михайлович – головний хірург УОЗ Житомирської обласної держадміністрації з 1988 по 1991 роки // Торбас О.М. Історія розвитку хірургічної служби Житомирщини / О.М. Торбас, В.І. Лучків, П.С. Русак. – Житомир, 2012. – С. 16-17.

      Поперечна А. Активна життєва позиція здобула їм авторитет і підтримку населення : Житомирщина має численний загін медпрацівників, котрі заслужили авторитет серед мешканців області. Виборці довірили їм представляти свої інтереси у радах всіх рівнів. Як вони працювали – у розмові з З.М. Парамоновим // Пульс. – 2002. - № 2. – 10 січня. – С. 1.

      Поперечна А. Щоб життя Житомирян змінилося на краще // Пульс. – 2002. - № 12. – 21 березня. – С. 1.

     Працьовита Л.О. Нехай перемагає той, хто знає дорогу // Пульс. – 2002. - № 13. – 28 березня. – С. 2.

     Проніна Г. З.М. Парамонов: «Стою на позиції чесності й служіння людям» : Інтерв’ю з кандидатом на посаду Житомирського міського голови З.М. Парамоновим // Пульс. – 2002. - № 11. – 14 березня. – С. 2-3.

      Проніна Г. І вічний бій: Про начальника УОЗ З.М. Парамонова // Житомирщина. – 1997. – 31 липня. – С. 1-2.

      Проніна Г. Слово про керівника, колегу, друга (З.М. Парамонова) // Пульс. – 1997. - № 39. – С. 1.

      Савченко А.О. Він цінує тих, хто віддано працює // Пульс. – 2002. - № 11. – 14 березня. – С. 1.

      Степаненко В.І. (Про Зіновія Михайловича Парамонова) // Пульс. – 2002. - № 11. – 14 березня. – С. 1.

     Сюравчик М.К. Готовий взяти на себе відповідальність // Пульс. – 2002. - № 11. – 14 березня. – С. 1.

 

З м і с т

Від  укладача............................................................................................................3

Життєвий і професійний шлях З.М. Парамонова ………………………………4

Бібліографія  наукових  праць З.М. Парамонова  ..............................................13

Монографії, методичні рекомендації, інформаційні листи...............................13

Наукові праці у збірках статей та фахових періодичних виданнях…………..15

Премії та нагороди................................................................................................24     

Про життя і діяльність З.М. Парамонова  ..........................................................25

 

 

Парамонов Зіновій Михайлович – відомий хірург та організатор       охорони здоров’я Житомирщини (До 70-річчя від дня народження) : Біобібліографічний покажчик. – Житомир, 2017. – 27с.

 

 

 

 

   Укладач: бібліограф відділу наукової медичної інформації та бібліографії  Т.В. Домс

                  Редактор:  заступник директора ОНМБ  І.П. Смалюх

                                     Відповідальна за випуск:  директор ОНМБ  А.В. Осика

    Комп’ютерний набір:  бібліографа відділу наукової медичної інформації  та бібліографії  Т.В. Домс

 

 

 

 

Прикріплені файли: